Sprawdź także
WKRĘTY FARMERSKIE ETANCO 8017 4,8X35 TORX 250szt
60,91 zł netto
- Producent
- Etanco
- Średnica
- 4,8
- Długość
- 35
- Liczba sztuk
- 250
- Kod producenta
- P14035PH8017
- Kolor
- RAL 8017
Kupując ten produkt możesz zebrać
749
łączników.
Bezpieczeństwo
Dostawa
Zwroty
WKRĘTY SAMOWIERCĄCE TYPU FARMER Z PODKŁADKĄ EPDM 4,8x35mm TORX RAL 8017
Wkręty Farmerskie TORX Etanco (dawniej Gunnebo)
Wkręty farmerskie TORX - samowiercące z podkładką EPDM wykonane w powłoce cynkowej do mocowania blachy, blachodachówek i obróbek blacharskich do podłoża drewnianego. Wkręty typu farmer lakierowane są wg. palety kolorów RAL
Opakowanie: 250szt
Wymiar wkręta: 4,8x35mm
Kod produktu: P14035PH8017
Kolor wkrętów: RAL 8017 Brąz
Producent: ETANCO
PARAMETRY TECHNICZNE
- Średnica [D]: 4.8 mm
- Długość [L]: 35 mm
- Łeb: TX-20
- Ilość w opakowaniu jednostkowym (opJ): 250 sztuk
- Materiał Podkładki: Stal węglowa, ocynkowana
- Średnica podkładki: 14 mm
- Grubość powłoki cynkowej: 20 μm Dura.zinc
- Grubość powłoki lakierniczej: 50 μm
- Klasa korozyjności środowiska: C3
- Maksymalna zdolność wiercenia: 2x1,00 mm
- Moment dokręcający: 3 Nm
- Zalecana prędkość obrotowa: 1800 rpm
CECHY I KORZYŚCI:
- Marka Etanco to europejski producent elementów złącznych i systemów zamocowań dla budownictwa charakteryzują się wysoką jakością dzięki ścisłej kontroli produkcji prowadzonej przez wewnętrzne laboratorium gwarantuje wysokiej klasy produkty. Każda partia produkcyjna otrzymuje unikalny numer co umożliwia jej precyzyjną identyfikacje.
- Uszczelka EPDM- wykonana z najlepszego materiału uszczelniającego. Nie traci elastyczności w czasie- bardzo długi okres starzenia. Odporna na zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Po zamontowaniu sama wulkanizuje się na blasze tworząc szczelne połączenie. Zachowuje swoje właściwości pod wpływem temperatur w przedziale -50°C do +100°C
- Końcówka samowiercąca. Specjalnie opracowana końcówka samowiercąca przewierca blachę w krótkim czasie. Ochronna warstwa powłoki cynkowej nie zdziera się podczas przewiercania blachy. Przewiercalność DC wynosi max 2 x 1,0 mm
- Powłoka cynkowa: podstawowe najważniejsze zabezpieczenie antykorozyjne. Grubość powłoki cynku 12μm gwarancją jakości. Własna nowoczesna cynkownia zapewnia najwyższą jakość powłoki zabezpieczającej przed korozją.
- Podkładka metalowa: specjalny kształt podkładki zapewnia właściwe ułożenie się materiału uszczelniającego EPDM,
- Powłoka malarska Power.Coat 50μm: dodatkowa istotna ochrona antykorozyjna. Idealne dopasowanie do koloru pokrycia dachowego. UV stabilizatory zapewniają niezmienność koloru nawet po kilkunastu latach, Nowoczesna technologia proszkowego malowania power.coat zapewnia trwałość powłoki podczas montażu oraz długi okres eksploatacji.
Prawidłowe dociśnięcie podkładki (mocowanie blach)
Zalecane rozmieszczenie wkrętów farmerskich:
- blachodachówka
- łata
- krokiew
- łączniki farmerskie do łączenia blach na zakład (np G 4,8x20)
- łączniki farmerskie do mocowania blach do podłoża drewnianego (np G 4,8x35)
Blachodachówkę należy mocować do podłoża drewnianego co drugą łatę. W linii mocowania, łączniki należy umieszczać co drugą dolną falę blachy. Łączniki do łączenia blach na zakład należy umieszczać w każdym szeregu blachówek na zakładzie blachy. Przy krawędzi dachu arkusze blachodachówki należy zamocować do każdej łaty. W kalenicy arkusze blachodachówki należy zamocować w każdą dolną falę blachy. W linii okapu arkusza blachy należy zamocować co najmniej w co drugą dolną falę blachy. Zakład poprzeczny blachy należy zamocować do łaty w każdą dolną falę blachy.
SPOSÓB MONTAŻU
Blachodachówkę mocuje się do podłoża za pomocą łączników 4,8x35mm w najniższym punkcie fali tuż przed przetłoczeniem poprzecznym arkusza blachy (rys. 2). W przypadku blachodachówki aluminiowej stosuje się łączniki GTAF 5,5x35mm. Arkusze blachodachówki na zakładkach podłużnych należy łączyć za pomocą łączników 4,8x20mm w najwyższym punkcie fali, tuż przed przetłoczeniem poprzecznym arkusza. W przypadku blachodachówki aluminiowej stosuje się łączniki aluminiowe GTAF 5,5x20mm. Na zakładkach podłużnych blachodachówki łączniki należy umieścić powyżej rowka kapilarnego (rynienki) znajdującego się w arkuszu umieszczonym pod spodem (rys. 3).
CERTYFIKATY ORAZ NORMY
Prawidłowy dobór łączników do środowiska korozyjnego, w którym mają zostać użyte, jest kluczowym parametrem mającym wpływ na bezpieczeństwo konstrukcji. Istnieje wiele typów korozji. Łączniki do mocowania elementów lekkiej obudowy ścian i dachów, są szczególnie narażone na dwa jej rodzaje: korozję atmosferyczną oraz galwaniczną.
Dobór łączników do środowiska korozyjnego ze względu na agresywność atmosfery, można dokonać w oparciu o normy EN-IS 12844-2.
Przy doborze łączników należy również pamiętać o korozji galwanicznej. Korozja galwaniczna zachodzi, gdy w środowisku korozyjnym znajdują się co najmniej dwa różne metale, będące w kontakcie elektrycznym.
Tworzy się wówczas ogniwo galwaniczne, w którym jeden z metali jest anodą, drugi katodą. Zniszczenie korozyjne połączenia zależy od kilku czynników:
- położenie obu metali w szeregu napięciowym (różnica potencjałów),
- powierzchni elementów metalowych, kontaktujących,
- obecność roztworu korozyjnego (np. woda morska).
W procesie doboru łączników należy dążyć do sytuacji, w które występują małe obszary katodowe i duże obszary anodowe. Jest to tak zwana ochrona katodowa. W praktyce oznacza to, że łączniki powinny być zawsze wykonane z materiału bardziej szlachetnego, niż mocowane elementy konstrukcji.
Na innych naszych aukcjach znajdą Państwo pozostałe kolory wkrętów farmerskich.
długości od 25mm do 35mm
*ze względu na różne ustawienia monitora kolory mogą odbiegać od rzeczywistości, dlatego przedstawiona kolorystyka ma charakter orientacyjny.